W naszej pracy najbardziej lubię to, że na co dzień mamy do czynienia z pasjonatami. Pasjonatami i fachowcami w jednym. Do takich bez wątpienia należą Grzegorz Górecki i Anna Zaborowska, którzy ściągnęli nas do Urwitałtu k. Mikołajek i zaczęli opowiadać o swoich ambitnych planach.
Kałuża edukacyjna
W Urwitałcie powstaje Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej, a w jego sąsiedztwie plac zabaw. Oczywiste było więc, że musi być edukacyjny i tematyczny. A, że stacja badawcza w Urwitałcie specjalizuje się w małych zbiornikach słodkowodnych – stąd „kałuża”. Plac zabaw ma przybrać jej kształt, ale nie jest to jedyne skojarzenie. Wszystkie urządzenia do zabawy nawiązywać będą do bogatego życia pod i nad wodą. Bujaki w kształcie żaby w poszczególnych stadiach rozwoju, siedziska w kształcie żółwi błotnych, domki chruścików, huśtawka inspirowana żeremiami bobrów, domek do zabawy pleciony niczym gniazdo badylarki. Będzie też miejsce do skakania jak po kałużach i wspinania się na pajęczynę.
Wokół całego placu zabaw poprowadziliśmy ścieżkę, która może stać się trasą gry terenowej. I najważniejsze – ścieżka i wybrane elementy placu zabaw będą dostępne dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
kategoria: publiczny plac zabaw
numer: P.15.080
klient: Uniwersytet Warszawski
miejsce: Urwitałt, k. Mikołajek
czas: 2015
faza: projekt koncepcyjny
zobacz również: Karkonoski plac zabaw w Jeleniej Górze